Sprawdzony optometrysta Warszawa

Optometryczne badanie wzroku ma na celu ustalenie mocy szkieł okularowych. Optometria jest od niedawna dość popularnym kierunkiem studiów. Badanie optometryczne jest wykonywane za pomocą testów(test czerwono-zielony uściślający moc sferyczną soczewki, test figury promienistej wykrywający astygmatyzm, urządzeń (projektor z testami) i przyrządów (foropter).

optometrysta warszawa

Jak wygląda badanie?

W trakcie badania dobierane są moce szkieł okularowych i soczewek kontaktowych. Badanie optometryczne może być wykonywane zarówno przez optometrystę, jak i refrakcjonistę (optyk okularowy po dwuletnim szkoleniu przez wykładowców optometrii).

Specjaliści Ci mają dodatkowo dużą wiedzę na temat doboru szkieł okularowycho odpowiedniej do potrzeb klienta konstrukcji (szkła progresywne, biurowe, komputerowe i dobór filtrów) i rodzajów soczewek kontaktowych.

Okulista to specjalista od wykrywania i leczenia chorób oczu (jaskra, zaćma, AMD). Jeśli optometrysta warszawa wykryje zmiany patologiczne kieruje do odpowiedniego specjalisty. W dobie niekończących się kolejek do specjalistów warto skorzystać z optometrycznych pomiarów w salonach optycznych.

optyk fleks

Zdrowie Twoich oczu zaczyna się tutaj

Zarezerwuj wizytę za pomocą formularza

lub zadzwoń: 512 071 009

4 + 13 =