Nowoczesne badanie wzroku w Optyk Fleks.

Twój wzrok się pogorszył? A może chcesz zadbać o oczy swoich bliskich – rodziców, dzieci, babci i dziadków?

Problemy z widzeniem mogą się pojawić w każdym wieku i bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych. Jeśli zauważasz że z oczami dzieje się coś nie tak, już teraz umów się na badanie wzroku w naszym salonie.

optometrysta warszawa

Na czym polega badanie wzroku?

Badanie wzroku to jedna z najbardziej podstawowych metod oceny jakości widzenia. Przez większość osób badanie wzroku kojarzone jest z czytaniem liter i cyfr na tablicy.

Tymczasem nowoczesna diagnostyka oczu w głównej mierze opiera się na badaniu komputerowym, bardzo dokładnym i precyzyjnym. Sam test czytania znaków i badania wzroku przez optometrystę również jest ważny i stanowi istotne uzupełnienie badania.

W naszym salonie dysponujemy najnowocześniejszą aparaturą do badania wzroku. Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie DNEye Scanner firmy Rodenstock, które w kilka minut bada wzrok z nadludzką dokładnością. Soczewki w okularach, które są produkowane po tym badaniu posiadają blisko 7000 punktów pomiarowych! W Polsce niewiele salonów optycznych posiada urządzenie DNEye Scanner. W Warszawie i jej okolicach jest to zaledwie 10 sztuk, w tym urządzenie w naszym salonie

Czym jest badanie wzroku skanerem DNEye Scanner?

DNEye Scanner skanuje oczy, tworząc cyfrowy model ich anatomicznej budowy. Wykorzystując uzyskane dane, tworzonych jest 7000 unikalnych punktów, które pozwalają stworzyć najwyższej jakości soczewki do okularów, idealnie odpowiadających potrzebom twojego wzroku.

Badanie urządzeniem DNEye Scanner można porównać do zdejmowania miary przez krawca, który następnie uszyje doskonale dopasowany garnitur. Podobnie jest w przypadku badania oczu skanerem DNEye. Uzyskane pomiary pozwalają wykonać najwyższej klasy soczewki marki Rodenstock.

Ich przewaga nad soczewkami wykonanymi na podstawie klasycznego badania jest zauważalna niemal natychmiast. Znacznie lepsza jakość widzenia, wysoki kontrast, bardziej naturalne i żywe kolory widziane przez szkła oraz brak dyskomfortu spowodowanego przez nowe soczewki

Jak przebiega badanie wzroku metodą DNEye Scanner?

Badanie wzroku z użyciem DNEye Scanner jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Polega na przyłożeniu twarzy do specjalnie wyprofilowanej podpórki urządzenia i wpatrywaniu się w określony punkt na ekranie. Urządzenie dokonuje automatycznego skanowania gałek ocznych. Samo badanie trwa nie dłużej niż kilka minut. Po jego wykonaniu następuje druga część badania wzroku metodą klasyczną.

Optometryczne badanie wzroku

Druga część badania to optometryczne badanie wzroku do dali. Badanie to pozwala dopasować najlepszą moc szkieł korekcyjnych do wady wzroku.
Samo badanie optometryczne polega na przeprowadzeniu za pomocą foroptera i projektora kilku testów, w tym test czerwono-zielony uściślający moc sferyczną soczewki, test figury promienistej wykrywający astygmatyzm.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie korecji do bliży. Po dobraniu szkieł roboczych, przeprowadzane jest czytanie liter i cyfr z tablicy. Badanie to pozwala w praktyce ocenić prawidłowość doboru soczewek i wprowadzić
ewentualne zmiany.

Dlaczego badanie wzroku jest tak ważne?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Dobra jakość widzenia okazuje się niezbędna w każdym wieku. Już na etapie nauczania problemy ze wzrokiem mogą być przyczyną problemów w nauce i wielu kompleksów. Często występujące bóle i zawroty głowy, problemy z równowagą mogą być efektem braku okularów.

Kiedy jesteśmy starsi, problemy z widzeniem mogą rzutować na nasze predyspozycje do pracy, prowadzenia pojazdów i ogólny komfort życia. Regularne wykonywane badanie wzroku pozwala ocenić jego stan i odpowiednio wcześnie zdiagnozować ewentualne problemy, oraz wykonać najwyższej jakości okulary z dedykowanymi soczewkami Rodenstock.

optyk fleks

Zdrowie Twoich oczu zaczyna się tutaj

Zarezerwuj wizytę za pomocą formularza

lub zadzwoń: 512 071 009

10 + 1 =