Kiedy można wykonać laserową korekcję wzroku?

kwi 21, 2022

Kiedy można wykonać laserową korekcję wzroku?

Po wykryciu wady wzroku, zazwyczaj godzimy się z tym, że czeka nas dożywotnie noszenie okularów lub soczewek korekcyjnych. Operację oka traktuje się jako zło konieczne, wykonywane tylko wtedy, gdy grozi całkowita utrata wzroku. Panicznie boimy się wszelkich zabiegów wykonywanych na oczach, które wydają się bardzo niebezpieczne i obarczone ryzykiem całkowitej utraty widzenie. Tymczasem zabiegi laserowej korekcji wzroku są bardzo skuteczne i całkowicie bezpieczne.

Dla kogo taki zabieg?

Wskazaniem są określone wady wzroku: krótkowzroczność , dalekowzroczność i astygmatyzm. Za pomocą lasera można skorygować wady sferyczne od -10 do +6 dioptrii. W przypadku większych wad czasami tez stosuje się ta metodę, ale może być ona nieskuteczna. Zabieg laserowy może być przeprowadzony u osób, których oko już nie rośnie, a wada wzroku jest stabilna, to znaczy do dłuższego czasu nie pogłębia się. O tym, czy u pacjenta może być przeprowadzony zabieg laserowej korekcji wzroku decyduje lekarz okulista specjalizujący się chirurgii refrakcyjnej. Bierze on po uwagę różne czynniki.

Przeciwskazania do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Pacjent musi być w dobrym stanie ogólnym tzn. zabiegowi nie może się poddać osoba chorująca przewlekle na serce, cukrzycę, schorzenia hematologiczne czy układu nerwowego. Na czas zabiegu musi być wolny od rozwijających się w organizmie stanów zapalnych i infekcji. Przeciwwskazaniem może być również uzależnienie od narkotyków i alkoholizm. Dlatego pierwszym krokiem do skierowania na zabieg, jest przeprowadzenie bardzo dokładnego wywiadu.

Ponadto przeprowadzenie laserowej korekcji wzroku wykluczają inne choroby oczu: jaskra, zaćmienie oraz stany zapalne i podrażnienia spojówek. Sama operacja jest dość krótko trwającym zabiegiem, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym oka. Już po godzinie od operacji pacjent może wrócić do domu, Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani robienia dłuższej przerwy w pracy. Pozwala za to ostatecznie pożegnać się z okularami i soczewkami korekcyjnymi.

optyk fleks

Zdrowie Twoich oczu zaczyna się tutaj

Zarezerwuj wizytę za pomocą formularza

lub zadzwoń: 512 071 009

5 + 14 =