Dlaczego okulary spadają z nosa?

paź 11, 2022

Dlaczego okulary spadają z nosa?

Dobrze dobrane okulary z fajnymi oprawkami to nie tylko walor zdrowotny, ale i estetyczny. Co może zepsuć ten efekt? Źle dobrane okulary, które spadają z nosa. Tak to właśnie źle spasowane okulary są powodem ich spadania. Po czym poznać, że okulary są źle dobrane po ucisku, bólu głowy i zmęczonym wzroku. Jeżeli jesteś przed zakupem nowych oprawek do okularów polecam Ci przeczytanie poniższego artykułu znajdziesz w nim wskazówki na co zwrócić uwagę dokonując wyboru oprawek.

Przy wyborze odpowiednich okularów należy wziąć pod uwagę nie tylko zauszniki, noski czy inne elementy oprawek

Komfortowe okulary to nie tylko dobrze dobrane szkła, ale również oprawki, bo co z tego, że w naszych okularach będziemy widzieć dobrze, ale za każdym razem będziemy musieli je poprawiać, bo zaczną spadać, co na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe. Wybierając okulary wystarczy posłużyć się kilkoma bardzo ważnymi kwestiami. Pamiętaj, że najwygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ jednocześnie najlżejsze w noszeniu są soczewki pocienione z grubości (o wyższym indexie).

Warto wybrać soczewki organiczne, które mają wagę mniejszą nawet do 50% od soczewek mineralnych. Natomiast najważniejszym miejscem, na którym musimy się skupić dobierając okulary jest mostek. Jest to jedno z miejsc, gdzie okulary stykają się z naszą twarzą, tak więc mostek powinien być dopasowany do kształtu naszego nosa, stykając się z możliwie jak największą powierzchnią, bowiem jest to gwarancja stabilności. Jeżeli zdecydujesz się na metalowe oprawki to będziesz mógł wymienić i dopasować noski, natomiast w przypadku okularów plastikowych nie ma możliwości korekcji nosków.

Ważną kwestią są również nauszniki

Powinny idealnie leżeć na skroniach i nie uciskać (wbrew pozornemu przekonaniu, że uciskające oprawki są dobrze dobrane). W przypadku jakichkolwiek odkształceń pamiętajmy, że zawsze optyk może przywrócić im ich kształt, natomiast jeżeli uprawiasz sport to warto pomyśleć o silikonowych nasadkach i końcówkach, co poprawi stabilizację podczas aktywności fizycznej.
Ogólnie przyjęto regułę, że optymalny rozmiar oprawek uzależniony jest od odległości źrenic, a także wielkości tarcz okularów, tak więc górna częśc oprawki powinna zostać zlokalizowana poniżej brwi, ale powyżej górnej powieki oka. Zaleca się, aby oprawka okularowa była szersza od twarzy, bowiem pozwala to na patrzenie przez środek soczewek w okularach.

Udając się do profesjonalnego salonu optycznego powinniśmy usłyszeć o wszystkich powyższych zasadach. Na swoją wizytę zarezerwuj odpowiednią ilość czasu, tak aby móc na spokojnie przymierzyć kilka par okularów i zobaczyć w których z nich będziesz czuć się najbardziej komfortowo. Dobry sprzedawca powinien pomóc Ci dopasować odpowiednie okulary, bowiem koszt okularów jest dość wysoki, a i wybór ten ma nam służyć przez bardzo długi czas.

optyk fleks

Zdrowie Twoich oczu zaczyna się tutaj

Zarezerwuj wizytę za pomocą formularza

lub zadzwoń: 512 071 009

2 + 10 =